A B C - Ç D Dinle E Editörün Seçimi F G H Haber I - İ J L M N O - Ö P R S - Ş T U - Ü V Y Z

Şarkı Sözlerindeki Değişimler İle Gerçekler

Merhaba efsane şarkı sözleri takipçileri. Sanatçıların ve şarkılarının bize bir çok duyguyu geçirdiğini sanırım sizlerde fark ederek dinliyorsunuz. Bazen sadece müziği güzel olduğu için bir şarkıyı dinleriz, bazen ise tam tersini yaparız. Yani sözleri güzel olduğu için şarkıda kendimizi buluruz.

Bugün yayınlamayı uygun gördüğüm bu konu ile sizlere hayatın boyacı küpü olmadığını, bıraktığınız yerde kalmadığını anlatmayı hedefliyorum. Öyle ki, değerli şarkıcılarımız bile şarkı sözleriyle bize bunu ifade edebiliyor. Yıllar önce, şarkılarında geçen bazı cümleleri yeni şarkılarında yalanlayabiliyor. Artık o hissin geçtiğini anlatabiliyor. Bu işi o kadar güzel yapıyorlar ki, ben yazmaya devam ettikçe konunun değerinin düşeceğini düşünüyorum. Bu yüzden, hiç zaman kaybetmeden alıntılarımıza başlayalım.

Sezen Aksu

Sezen Aksu Gidemem şarkısında, Ben kimseden gitmem, gidemem diyordu.. Yıllar sonra ise Bende yoluma giderim şarkısında noktayı koydu.

Ahmet Şafak

Ahmet Şafak Olsun şarkısında, Bu sevdadan dönen namert olsun diyordu. Sonrasında ne mi dedi? Unut onu gitsin gönlüm şarkısı ile sözünden dönmek zorunda kaldı.

Gülşen

Gülşen’in “hepsi hataymış ne safmışım, bitirmekle ne iyi yapmışım” dedikten hemen sonra “yalan da yakışmıyor dilime, sen halen en sevdiğim yanlışım” demesi herşeyi özetliyor. İnsan ancak kendini kandırırken her yalanı söyleyebiliyor. İnanmak için bahanesi çok nasıl olsa…

5 / 5. Toplam oy : 3

Bu gönderiyi ilk oylayan olmak ister misin?

Yorum Bırak

3 yorum