A Dinle E Editörün Seçimi

Emir Can İğrek – Ali Cabbar

Emir Can İğrek - Ali Cabbar Şarkı Sözü
Şarkı : Emir Can İğrek
Reklam Alanı

Şarkı : Ali Cabbar
Söz Yazarı: Emir Can İğrek
Müzik / Beste: Emir Can İğrek
Albüm :Parti İptal

Hikayesinde bir çok insanın yaşadığı his karmaşasını anlatan Ali Cabbar şarkı sözleri paylaşılmıştır. Emir Can İğrek Ali Cabbar şarkı sözleri için doğru adrestesiniz. Şarkı sözlerinin altına şarkının hikayesi paylaşılmıştır. Hüzünlü dinlemeler…

Ali Cabbar Şarkı Sözleri

Ne ateş var ne de duman amma
Tutuşur alevler yanar Ali Cabbar

Sevdiğin kız başkasına varmış
Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar

Baban der “al gırnatanı oğlum.
Akşama düğün var, yürü Ali Cabbar”

Sevdiği kız başkasına varmış
Oynar el oğluyla çalar Ali Cabbar

Bu ne derttir bu nasıl sınavdır
Anlayabilirsen anla Ali Cabbar

Yükün’ almış buralara küsmüş
Askere yazılmış gider Ali Cabbar

Gideli 6-7 ay olmuş
Haberi de düşmüş köye Ali Cabbar

Sesi susmuş, gırnatası susmuş
Bir türkü bırakmış bize Ali Cabbar…

Hikayesi:

Herkesin kendisinden bir parça bulduğu Ali Cabbar’ın hikayesini daha önce okumuş muydunuz? Bilmeyenler için şarkının başrolünün yaşadıklarıyla ilgili birkaç bilgi vermek istedim. Hikaye farklı şekillerde anlatılıyor olsa da, benim inandığım versiyonunu sizlerle paylaşıyorum.

Trakya’nın köylerinden birinde kara kuru bir çocuk varmış. Adı Ali Cabbar. Bir düğünde şans eseri gördüğü bir kıza aşık olduğunu hisseder. Geçim sıkıntısı malumunuz, ayrıca köyler arasında erkeklerin keyfe keder gezmeye çıkması da hiç normal değildir. Özellikle bir işiniz olması lazım ki o köye gidebilesiniz.

Bizim başrol tam kızımızı unuttu unutacak, babası birkaç hafta sonra malum köyde düğüne gideceğiz diye bilgi verir. Bu sebeple, Ali Cabbar’da mutluluktan havalara uçar. Kızı tekrar görebilme ihtimali belirmiştir.

Gün gelir malum köye düğüne giderler. Ama o da ne, gelinlik giymiş kızımız Ali Cabbar’ın aşık olduğu kız. Ali Cabbar gırnata yani klarneti çalar, kız damat ile karşılıklı oynar. Üzgün, kırgın bir gün son bulur ve köye dönülür.

Başrolümüz artık imkansız hale gelmiş kavuşma hayallerini tozlu raflara kaldırmak zorunda kalır. Artık, hiçbir şey yapamayacağı için unutma çabalar. Daha önce aşkını haykırdığı hayvanlar, ağaçlar karşısına çıktıkça bu imkansız aşktan kurtulamayacağını bilir ve çözümü uzaklara gitmekte bulur.

En doğru yol ise Ali Cabbar’a göre askere gitmektir. Hani günümüz de bir çoğumuz Avrupa’ya veya büyük şehirlere gidelim derken, Ali Cabbar askerliği tercih eder.

Aradan aylar geçtikten sonra ise, Ali Cabbar’ın öldüğü haberi köye gelir. Sözleri ise, Ali Cabbar’a sevdalı olan komşu kızı yazar. Daha önce hiç sözü geçmeyen, şarkıda kendisinden hiç bahsedilmeyen komşu kızı Ali Cabbar’ın herhalini bilir ve bize bu acı şarkı kalır.

5 / 5. Toplam oy : 87

Bu gönderiyi ilk oylayan olmak ister misin?

Emir Can İğrek - Ali Cabbar Şarkı Sözü
Şarkıcı : Emir Can İğrek
Şarkı : Ali Cabbar
Söz Yazarı:Emir Can İğrek
Müzik / Beste:Emir Can İğrek
Albüm :

Yorum Bırak

2 yorum

  • Hikayeyi bilmeyen kalmadı, ama hikayeyi anlatanın gizemini iyi açıklamışsınız. Sadece Ali Cabbar değilde Ali Cabbarı seven kızda bu hikayede yanan olmuş. Yazık olmuş yazık.

  • Bence bu şarkı çok abartıldı. Sizde bir tarafınızdan yeni hikaye uydurmuşsunuz. Herkes bir şeyler sallıyor. Emir Can’ı tebrik etmek lazım. Bir şarkı ile yeniden herkese ulaşmayı başardı